REPERTUAR OPEROWY

AIDA Giuseppe Verdi

Poznańska realizacja Aidy Giuseppe Verdiego w reżyserii Marka Weiss-Grzesińskiego i scenografii Jean-Antoine Hierro stała się już legendą... » 

CYBERIADA Krzysztof Meyer
Opera Krzysztofa Meyera, znanego poznańskiej publiczności jako współautora niedokończonej przez Dymitra Szostakowicza opery Gracze » 

CYGANERIA (La Bohème) Giacomo Puccini
Premiera: 27 października 2012 Opera z końca dziewiętnastego stulecia, napisana na podstawie odcinkowej powieści francuskiego pisarza Henri Murgera, stanowiącej znakomity scenariusz dla dzieła scenicznego » 

CYRULIK SEWILSKI (Il barbiere di Siviglia ) Gioachino Rossini
Cyrulik sewilski to najbardziej znane dzieło Rossiniego, które powstało w niespełna dwa tygodnie » 

DON GIOVANNI Wolfgang Amadeusz Mozart
W "Don Giovannim" Wolfganga A. Mozarta po mistrzowsku splatają się ze sobą elementy lekkiej komedii z fragmentami pełnymi dramatycznego napięcia oraz grozy.  » 

FALSTAFF Giuseppe Verdi
Na jedyną w twórczości Verdiego operę komiczną publiczność czekała niemalże do samego końca życia kompozytora. Po skomponowaniu kilkudziesięciu tragedii » 

NABUCCO Giuseppe Verdi
Pierwsze dzieło Verdiego, które odniosło sukces. Odsunięte w cień przez późniejsze dokonania kompozytora, w powszechnej świadomości żyło poprzez sławny chór „Va pensiero" » 

PARSIFAL Richarda Wagnera
Ostatnie z wielkich dzieł kompozytora, w sposób doskonały realizujące głoszoną przez niego koncepcję syntezy sztuk. To w całości stworzone przez Richarda Wagnera misterium sceniczne  » 

PORTRET (The Portrait) Mieczysław Wajnberg
Zdaniem wielu znawców nowej muzyki w Związku Radzieckim po śmierci Siergieja Prokofiewa za najciekawszego kompozytora po Dymitrze Szostakowiczu uważać można Mieczysława Wajnberga. » 

SKRZYPEK NA DACHU (Fiddler on the Roof) Jerry Bock / Joseph Stein
Skrzypek na dachu był pierwszym broadwayowskim musicalem, który odniósł ogromny sukces na całym świecie. Wszystkim znane melodie Jerrego Bocka stały się wręcz symbolem teatralnego powodzenia » 

STRASZNY DWÓR (The Haunted Manor) Stanisław Moniuszko
Straszny dwór to nie tylko najdoskonalsze, od strony muzycznej, dzieło Moniuszki, ale także wysuwające się na czoło całej polskiej twórczości operowej XIX wieku » 

TOSCA Giacomo Puccini
Libretto opery osnute jest wokół tragicznej historii miłosnej śpiewaczki o imieniu Tosca i malarza Cavaradossiego... » 

TRAVIATA (La traviata) Giuseppe Verdi
Arcydzieło sztuki operowej z mnóstwem pięknych melodii – w tym z najbardziej znanym toastem „Libiamo, libiamo!”. W Traviacie Verdi zrealizował  » 

WESELE FIGARA (Le nozze di Figaro) Wolfgang Amadeus Mozart
Mozart i autor libretta Lorenzo da Ponte stworzyli iskrzące humorem dzieło, ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie scenami, które od lat bawią publiczność » 

WIECZÓR STRAWIŃSKIEGO
Dwuczęściowy wieczór do muzyki Igora Strawińskiego, autorstwa Paula Juliusa oraz Jacka Przybyłowicza. Paul Julius – choreograf, który w 100-lecie paryskiej prapremiery na specjalne zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu  »