Stowarzyszenie Kulturalne Pegaz zaprasza do udziału w projekcie MovINg Opera

Stowarzyszenie Kulturalne Pegaz zaprasza do udziału w projekcie MovINg Opera


MovINg Opera – Opera rusza w miasto, kierunek Wilda 


Stowarzyszenie Kulturalne Pegaz przy wsparciu poznańskiej opery zaprasza mieszkańców Wildy - rodowitych i napływowych - do stworzenia muzycznej opowieści o swojej dzielnicy.

co będziemy robić?
Zapraszamy na warsztaty, w czasie których opowiecie i opiszecie swoje historie. Stworzymy wspólnie wildeckie libretto, które następnie wypowiecie, wyśpiewacie, wygracie.  

kogo zapraszamy?

Was, Wildzian – rodowitych i napływowych. Takich, którzy od lat przechowują w pamięci historie z dzielnicy i takich, którzy patrzą na nią świeżym okiem. Potrzebujemy Waszej energii, zaangażowania, czasu i szczypty talentu. To wszystko zamienimy w równie energetyczne dźwięki i słowa. Zakończymy z przytupem, finałową prezentacją – tak by nie tylko na Wildzie było nas słychać.

kto z nami będzie?
Malina Prześluga
(dramatopisarka) pomoże opisać Wasze historie,
Jerzy Fryderyk Wojciechowski (kompozytor) złapie dźwiękowy charakter dzielnicy,
Regina Lissowska-Postaremczak (reżyserka) połączy Was, słowa i muzykę.
Powstanie przedstawienie!

gdzie wystąpimy?
Na Wildzie. Dla Was, Waszych rodzin i sąsiadów.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza, który znajdziecie tutaj i odesłania go do 18.04.2017 r. na adres moving@opera.poznan.pl.
* Startujemy już 20.04
!


MovINg Gallery – Rusz się do Opery… z aparatem fotograficznym i z Operą na Wildę 

Stowarzyszenie Kulturalne Pegaz, we współpracy z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, serdecznie zaprasza osoby zajmujące się fotografią amatorską na warsztaty z mistrzem operowego reportażu i backstage’u - Bartkiem Barczykiem (https://www.bartbarczyk.com). Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania zdjęć w poznańskiej operze, a także dokumentowania działań w ramach unikatowego projektu MovINg Opera, tworząc wspólnie MovINg Gallery – podróżującą galerię-reportaż, która najpierw zagości na Wildzie, a później przeniesie się do budynku Teatru Wielkiego. Zapraszamy ludzi z pasją, którzy mają ochotę wyruszyć w nietypową operową podróż.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza, który znajdziecie tutaj i odesłania go, wraz z 5 wykonanymi przez siebie zdjęciami (ważna jest różnorodność!)  do 18.04.2017 r. na adres: moving@opera.poznan.pl z dopiskiem w tytule maila „zdjęcia”.
* Startujemy już 22.04!
*Uwaga – udział w projekcie jest bezpłatny,  liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy nie zapewniają sprzętu fotograficznego – każdy uczestnik projektu powinien posiadać go we własnym zakresie. Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania


Dodatkowe informacje o projekcie – tel. 61 65- 90 - 266

Powrót do góry